Anyák napja és a családfakutatás

Nagyszülők

május 4, 2025

Anyák napja: virág, édesség, ölelés, egy közös ebéd — így ünnepeltük ma az édesanyákat. De vajon ismerjük édesanyánk, nagyanyánk, dédanyánk élettörténetét? Tudjuk, honnan jöttek déd- és ükszüleink, hogyan éltek, kik voltak azok, akik az életet továbbadták nekünk? Én idén elkészítettem a család DNS-profilját. Ezzel megerősítettem a gyanút, hogy ruszin származásunk van. Édesanyámnak születésnapjára megkerestem a II. világháborúban eltűnt édesapjának a sírját, és utolsó évének történetét. Számára megnyugvást adott. Soha nem látta apját, azt gondolta, biztos él valahol messze, egy új családdal. Néha mesélt róla, amit ő is csak másoktól hallott. Amikor megmutattam az iratokat arról, hogy hol volt kórházban, majd hadifogolytáborban, s végül hol temették el, segítettem neki lezárni a múltja egy darabját. Ki gondolta volna, hogy 3600 km-re, Grúziában fejezte be rövid életét. Ha hozzátesszük, hogy ruszin származású volt, még elgondolkodtatóbb az egész.

A családfakutatás nemcsak a nevek, évszámok, anyakönyvek. Ez egy eszköz arra is, hogy megértsük, milyen sorsok formálták a családunkat. Ahogy Kádár Annamária írja: „A történeteink hordoznak minket.”
Anyák napján gondoljunk ne csak az anyákra, de a dédanyánkra, szépanyánkra is. Az én családfámon nagyon erős nők voltak, többen egyedül maradtak, határozott, sorsukat kezükbe vevő nők. Én ezt hoztam magammal.

Ha szeretnéd feltárni ősanyáid múltját, segítek a kutatásban. Kérj egyedi családfakutatási szolgáltatást – most nem ünnepi ajándékként, hanem magadért, hiszen hetedíziglen cipeljük az öröklött mintákat. Itt elérsz: https://tanitani.hu/kapcsolat/

Ez is érdekelhet…

Nincs találat

A keresett oldal nem található. Próbálja meg finomítani a keresést vagy használja a fenti navigációt, hogy megtalálja a bejegyzést.

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük